Tävlingsresultat

2015, Day’s son TS

9 augusti – Strömsund RK, FEI Lagt. program Msv B, 64,73%, 1a placerad
9 augusti – Strömsunds RK, Msv C:2, 67,55%, 2a placerad
8 augusti – Strömsunds RK, Msv B:4, 69,23%, 1a placerad
8 augusti – Strömsunds RK, Msv C:1, 70,85%, 1a placerad
2 augusti – Hudiksvalls RoPK, Prix S:t George, 62,54%
1 augusti – Hudiksvalls RoPK, Msv A:1, 62,9%
1 augusti – Hudiksvalls RoPK, Msv B:2, 65,23%, 2a placerad
28 juni – Föreningen Jemtryttarna, Msv C:1, 68,61%, 1a placerad
28 juni – Föreningen Jemtryttarna, LA:4, 65,67%, 1a placerad
14 juni – Sundsvalls FRK, Msv B:4, 63,8%
14 juni – Sundsvalls FRK, Msv C:1, 67,23%, 2a placerad
13 juni – Sundsvalls FRK, Msv B:4, 67,6%, 1a placerad
13 juni – Sundsvalls FRK, Msv C:1, 69,36%, 2a placerad
12 juni – Sundsvalls FRK, Msv B:2, 64,84%, 2a placerad
24 maj – Östersund Frösö RK, Msv B:2, 62,75%
23 maj – Östersund Frösö RK, Msv A:1, 59,57%
23 maj – Östersund Frösö RK, Msv B:4, 65,21%, 3e placerad
17 maj – Örnsköldsvikortens RK, Msv B:4, 68,69%, 1a placerad
17 maj – Örnsköldsvikortens RK, Msv B:2, 71,97%, 1a placerad
10 maj – Näsets RS, Msv B:4, 66,19%, 1a placerad
10 maj – Näsets RS, Msv C:1, 67,87%, 1a placerad
9 maj – Edsbyns RK, Msv B:4, 59,89%
9 maj – Edsbyns RK, Msv B:2, 65,46%, 1a placerad
3 maj – Ånge RK, Msv C:1, 68,08%, 1a placerad
3 maj – Ånge RK, LA:3, 69,71%, 1a placerad
2 maj – Ånge RK, Msv C:2, 64,77%, 2a placerad
2 maj – Ånge RK, LA:3, 67,71%, 1a placerad
1 maj – Åsbygdens RF, Msv C:1, 70,31%, 1a placerad
1 maj – Åsbygdens RF, LA:3, 72,71%, 1a placerad

2015, Benzinger

28 juni – Föreningen Jemtryttarna, LA:3, 61,28%
13 juni – Sundsvalls FRK, Msv A:1, 53,52%
13 juni – Sundsvalls FRK, Msv B:4, 58,26%
12 juni – Sundsvalls FRK, Msv B:2, 59,80%
24 maj – Östersund Frösö RK, Msv B:2, 59,88%
23 maj – Östersund Frösö RK, Msv A:1, 55,65%
23 maj – Östersund Frösö RK, Msv B:4, 56,19%
1 maj – Åsbygdens RF, Msv B:2, 58,48%
14 mars – Timrå HSF, LA:3, 68,42%, 2a placerad
14 mars – Timrå HSF, LB:2, 57,66%
1 mars – Umeå RF, Msv A:1, 57,09%
28 februari – Umeå RF, Msv B:4, 53,26%

2014, Benzinger

19 oktober – Åsbygdens RF, Msv C:1, 68,54%, 1a placerad
12 oktober – Sundsvalls FRK, Msv B:4, 63,69%, 2a placerad
12 oktober – Sundsvalls FRK, Msv C:2, 61,00%
11 oktober – Sundsvalls FRK, Msv B:3, 61,56%
11 oktober – Sundsvalls FRK, Msv C:1, 66,70%, 3e placerad
20 september – Östersund Frösö RK, Msv B:4, utesluten
20 september – Östersund Frösö RK, Msv C:1, 61,60%
7 september – Kramfors RK, Msv B:4, 62,61%
7 september – Kramfors RK, Msv C:1, 67,23%, 2a placerad
6 september – Kramfors RK, Msv B:2, 63,79%, 1a placerad
6 september – Kramfors RK, Msv C:2, 64,44%, 2a placerad
16 augusti – Sundsvalls FRK, Msv B:4, 62,32%
16 augusti – Sundsvalls FRK, Msv C:1, 64,36%, 3e placerad
15 augusti – Sundsvalls FRK, Msv B:4, 60,51%
15 augusti – Sundsvalls FRK, Msv C:1, 65,00%, 2a placerad
29 juni – Umeå RF, FEI lagt. program Msv B, 51,76%
29 juni – Umeå RF, Msv C:2, 60,00%
28 juni – Umeå RF, Msv C:1, 56,77%
28 juni – Umeå RF, Msv C:2, 59,67%
27 juni – Umeå RF, Msv B:4, utesluten
27 juni – Umeå RF, Msv C:2, utesluten
8 juni – Södra Umeå RF, Msv C:2, 63,56%, 4e placerad
7 juni – Södra Umeå RF, Msv B:4, 60,65%
7 juni – Södra Umeå RF, Msv C:1, 59,78%
6 juni – Södra Umeå RF, Msv B:2, 55,00%
6 juni – Södra Umeå RF, Msv C:2, 57,33%
1 juni – Östersund Frösö RK, Msv C:2, 53,56%
1 juni – Östersund Frösö RK, Msv B:4, 50,33
31 maj – Östersund Frösö RK, Msv B:2, 63,023%
31 maj – Östersund Frösö RK, Msv C:1, 62,23%
29 maj – Åsbygdens RF, Msv C:1, 61,81%, 1a placerad
29 maj – Åsbygdens RF, LA:4, 60,00%
21 maj – Sundsvalls FRK, Msv B:4, 54,89%
21 maj – Sundsvalls FRK, Msv C:1, 60,75%
11 maj – Örnsköldsvikortens RK, Msv C:2, 60,48%
11 maj – Örnsköldsvikortens RK, Msv C:1, 57,34%
10 maj – Näsets RS, Msv C:1, 62,48%
10 maj – Näsets RS, LA:3, 47,29%
5 maj – Ånge RK, Msv C:2, 59,33%
5 maj – Ånge RK, LA:4, 60,49%
4 maj – Ånge RK, Msv C:1, 62,13%
4 maj – Ånge RK, LA:3, 59,14%
13 april – Sundsvalls RK, Msv C:1, 62,77%
13 april – Sundsvalls RK, LA:4, 60,00%
12 april – Sundsvalls RK, Msv C:2, 54,33%
12 april – Sundsvalls RK, LA:3, 57,57%
 

Vallas Mexx, 2014
19 oktober – Åsbygdens RF, LB:2, 67,17%, 2a placerad
19 oktober – Åsbygdens RF, LB:1, 68,1%, 1a placerad
20 september – Östersund Frösö RK, LA:3, utgick
20 september – Östersund Frösö RK, LB:2, 63,18%
15 juni – Föreningen Jemtryttarna, LB:2, 62,33%
6 juni – Södra Umeå RF, LB:0, 63,28%, 3e placerad
6 juni – Södra Umeå RF, LC:1, 64,81%, 1a placerad
30 maj – Östersund Frösö RK, LA:3, 63,49%
30 maj – Östersund Frösö RK, LB:2, 65,16%, 4e placerad
29 maj – Åsbygdens RF, LA:4, 58,17%
29 maj – Åsbygdens RF, LB:2, 66,16%, 1a placerad


Benzinger, 2013
5 oktober – Åsbygdens RF, Msv C:1, 60,51%, klubbmästare
21 september – Östersund Frösö RK, Msv C:1, 61,17%, 3e placerad
26 maj – Östersund Frösö RK, Msv C:2, 55,33%
9 maj – Åsbygdens RF, Msv C:1, 56,17%


Vallas Mexx, 2013
20 oktober – Timrå HSF, LB:1, 63,10%
12 oktober – Alsenbygdens KoRK, LA, utesluten
12 oktober – Alsenbygdens KoRK, LC, 0+0, 1a placerad
6 oktober – Åsbygdens RF, LB, 0+0
6 oktober – Åsbygdens RF, LC, 0+0, 1a placerad, klubbmästare
5 oktober – Åsbygdens RF, LB:1, 65,36%, 1a placerad
5 oktober – Åsbygdens RF, LB:0, 63,75%, 1a placerad
7 september – Sundsvalls FRK, LB:1, 67,93%, 2a placerad
24 augusti – Östersund Frösö RK, LB:1, 63,27, 1a placerad
18 augusti – Örnsköldsvikortens RK, LA:1, 59,60%
18 augusti – Örnsköldsvikortens RK, LB:1, 62,93%, 1a placerad
17 augusti – Örnsköldsvikortens RK, LB:0, 71,09%, 1a placerad
2 augusti – Örnsköldsvikortens RK, LB, 4 fel
2 augusti – Örnsköldsvikortens RK, LC, 4 fel
22 juli – Vetlandaortens RF, LA, 8 fel
22 juli – Vetlandaortens RF, LC, 4 fel
21 juli – Vetlandaortens RF, LA:4, 60,49%
20 juli – Vetlandaortens RF, LC:2, 73,21%, 1a placerad
20 juli – Vetlandaortens RF, LC:1, 73,14%, 1a placerad
7 juli – Sundsvalls FRK, LB+5, 0+0, 1a placerad
7 juli – Sundsvalls FRK, LC, 0+4
6 juli – Sundsvalls FRK, LB, 4 fel
6 juli – Sundsvalls FRK, LC, 0+0 fel, 2a placerad
29 juni – Njurunda RF, LA:1, 58,42%
29 juni – Njurunda RF, LB:1, 65,69%, 2a placerad
15 juni – Brunflo RS, LB, utgått
15 juni – Brunflo RS, LC, 0+0, 3e placerad
8 juni – Matfors RF, LA:P1, 56,00%
8 juni – Matfors RF, LA:1, 62,01%, DM-silver
1 juni – Åsbygdens RF, LA:1, 62,5%
1 juni – Åsbygdens RF, LB:1, 64,82%, 1a placerad
14 maj – Sundsvalls FRK, LA:4, 60,73%, 1a placerad
14 maj – Sundsvalls FRK, LB:0, 68,12%, 1a placerad
4 maj – RK Östjämten, LB, 0+4, 4e placerad
4 maj – RK Östjämten, LC, 0+0, 3e placerad
13 april – Alsenbygdens KoRK, LB, 0+4
13 april – Alsenbygdens KoRK, LC, 0+0, 1a placerad